Vintage- nowe, ale stare. O co w tym chodzi.

two oraz walory estetyczne. W tym artykule przybliżę nieco kilka ciekawych stylów i pojęć z kategorii wystroju wnętrz.Urządzanie mieszkania - inspiracjeNiezależnie od tego czy...sami zdecydujemy się stroić nasze mieszkanie, czy sk

Dodane: 26-05-2015 15:24
Vintage- nowe, ale stare. O co w tym chodzi. Każdy lubi nieostre, łagodne światło. Da się to osiągnąć na wiele różnych sposobów: lampy z papieru, kotary, zasłonki, abażury. Aczkolwiek najlepsze są ze względu na ich bezpieczeństwo oraz walory estetyczne. W tym artykule przybliżę nieco kilka ciekawych stylów i pojęć z kategorii wystroju wnętrz.

Urządzanie mieszkania - inspiracje

Niezależnie od tego czy...sami zdecydujemy się stroić nasze mieszkanie, czy skorzystamy z usług profesjonalisty; warto inspirować się innymi wnętrzami. Dobrym sposobem jest znalezienie stylu, który najbardziej nam odpowiada. Styl skandynawski: jasny, prosty i oszczędny, a może styl etno, wprowadzający atmosferę nomadów i ich namiotów. Wszystko zależy od gustu, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje. Kiedy znajdziemy już inspirację warto spróbować dodać coś od siebie do stylizacji, aby była unikatowa i oryginalna, jednak trzymajmy się zasad danego stylu. Żonglowanie różnymi nurtami i stylami może przynieść więcej szkody niż pożytku. Także uwaga.


Co to jest 'design"

W znaczeniu podstawowym design jest wyglądem czegoś, co powstało na podstawie projektu z myślą o wytwarzaniu kolejnych egzemplarzy, przy czym liczba wytworzonych egzemplarzy nie ma znaczenia ? liczy się sam zamiar powielania. W tym znaczeniu design przejmuje całą paletę stylów od wizualnych dziedzin sztuki, a więc może być design klasyczny, nowoczesny, futurystyczny itp.

W znaczeniu szerszym do wyglądu dochodzą takie cechy jak funkcjonalność i ergonomia.
Design odnosi się nie tylko do produktów trwałych, czy statycznych ? ale także do widowiska, np. pokazu sztucznych ogni czy spektaklu fontann wodnych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design


Art deco

Styl art deco ? to styl zapoczątkowany w latach 1919. Głównie charakteryzuje się starannością i wysoką jakością użytych materiałów. Często projekty w tym stylu wybiegają myślowo w przyszłość oraz są dostosowane formą do człowieka i użytkowania. Co prawda dzisiaj już raczej dominują nowocześniejsze kierunki takie jak minimalizm. Jednak wszystkie następne nurty bardzo dużo czerpały właśnie z art deco. I wszędzie w nowoczesnym wzornictwie można znaleźć naleciałości tego stylu właśnie.© 2019 http://nurkowanie.swinoujscie.pl/