Problem z autokarem?

hniczna strona autobusówAutobus przegubowy (zwany inaczej autobusem członowym, pot. przegubowiec) ? pojazd silnikowy składający się z dwóch sztywnych części jezdnych, które są ze sobą połączone przez część przegubową. W pojazdach

Problem z autokarem? Firmy organizujące wycieczki i wyjazdy czasami szukają alternatywnych możliwości transportowych na rozmaite wydarzenia. Z tego powodu zamawiają usługi typu . O podróżach.

Techniczna strona autobusów

Autobus przegubowy (zwany inaczej autobusem członowym, pot. przegubowiec) ? pojazd silnikowy składający się z dwóch sztywnych części jezdnych, które są ze sobą połączone przez część przegubową. W pojazdach tego typu istnieje przejście między pomieszczeniami dla pasażerów znajdujących się w obu sztywnych częściach pojazdu. Część przegubowa pozwala pasażerom na swobodne przemieszczanie między obydwiema sztywnymi częściami pojazdu. Obydwie części nie mogą funkcjonować bez siebie nawzajem. Łączy się je lub rozłącza tylko w serwisie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_przegubowy


Bagaż w podróży

Często pojawiające się pytanie wśród podróżujących autokarem: co zabrać ze sobą? Z pewnością jakieś jedzenie- chyba, że autokar wyposażony jest w bufet- najlepiej sprawdzi się suche jedzenie, kanapki czy batoniki. Dużo zależy od długości samej podróży.

Może przydać się też zestaw podstawowych środków medycznych: przeciwbólowe, przeciw biegunce. Dobrze jest również zabrać chusteczki higieniczne oraz worek foliowy. Reszta bagażu jest opcjonalna, ale można zabrać coś dla zabicia nudy: telefon, konsolę- czy bardziej tradycyjnie- książkę.


Autobus miejski w encyklopedii

Autobus miejski ? autobus służący do przewozu dużej liczby osób na stosunkowo krótkich trasach.

Autobusy te muszą mieć szerokie drzwi, możliwie niską podłogę, szerokie i wygodne przejścia między siedzeniami oraz dużo miejsc stojących. Liczba miejsc siedzących może być niewielka, a siedzenia nie muszą być wygodne. Niezbędne jest tutaj zastosowanie rozbudowanej informacji dla pasażerów: oznaczenie linii, trasa itp. i to zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Ze względu na warunki ruchu miejskiego, w jakich autobusy poruszają się, muszą one odznaczać się dużą zwrotnością i zdolnością do przyspieszenia, natomiast ich prędkość maksymalna nie musi być zbyt duża (chociaż pewne typy autobusów miejskich mają układ napędowy zapewniający prędkość max. ponad 100 km/h i często są stosowane elektroniczne ograniczniki prędkości).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_miejski



© 2019 http://nurkowanie.swinoujscie.pl/