Praca w kształcenie geodety

nadaje się, aby nim zostać. Przede wszystkim geodezja to bardzo ścisła dziedzina, która bazuje na dość skomplikowanym sprzęcie i trudnych obliczeniach matematycznych. Ponadto bycie geodetą to nie tylko praca za biurkiem, ale też

Praca w kształcenie geodety Kto korzysta z usług geodetów? Na pewno inwestorzy, którzy firm poszukują lokalnie: . O geodetach.

Zawód geodety

Geodezja to dziedzina wymagająca pewnych umiejętności i cech, więc nie każdy nadaje się, aby nim zostać. Przede wszystkim geodezja to bardzo ścisła dziedzina, która bazuje na dość skomplikowanym sprzęcie i trudnych obliczeniach matematycznych. Ponadto bycie geodetą to nie tylko praca za biurkiem, ale też w terenie w różnych warunkach pogodowych.

Ogólnie jest to zawód wymagający bardzo dużo skupienia i koncentracji, ponieważ błąd w pomiarach czy w obliczeniach może zaowocować błędną mapką, a jest to niedopuszczalne.


O pracach geodezyjnych w internetowej encyklopedii

Prace geodezyjne ? zespół czynności wykonywanych przez geodetę w ramach wykonywanego zawodu.

Zgodnie z ustawą z dnia 17 maja 1989 Prawo geodezyjne i kartograficzne1 do zakresu prac geodezyjnych należą:

projektowanie i wykonywanie pomiarów geodezyjnych,
pomiary osnów geodezyjnych oraz pomiary podstawowych osnów grawimetrycznych i magnetycznych
pomiary szczegółowe sytuacyjne i wysokościowe,
pomiary realizacyjne i obsługa inwestycji,
pomiary związane z ewidencją gruntów,
inne prace geodezyjne.
dokonywanie obliczeń geodezyjnych,
sporządzanie i przetwarzanie dokumentacji geodezyjnej,
zakładanie i aktualizacja baz danych informacji przestrzennych,
sporządzanie zdjęć, pomiary i opracowania fotogrametryczne, grawimetryczne, magnetyczne i astronomiczne związane z realizacją zadań w dziedzinie geodezji i kartografii oraz Krajowego Systemu Informacji o Terenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Praca_geodezyjna


Definicja generalizacji mapy

Generalizacja kartograficzna, generalizacja mapy, uogólnienie mapy (łac. generalis ? powszechny, ogólny) ? w kartografii proces zmniejszania szczegółowości mapy podczas prac redakcyjnych związanych ze zmniejszaniem skali mapy1.

O generalizacji decyduje, oprócz skali, także przeznaczenie mapy. Np. treść mapy ściennej, którą ogląda się z dużej odległości, podlegać będzie większej generalizacji niż atlasu samochodowego w tej samej skali.

Generalizacja polega m.in. na upraszczaniu rysunku obiektów geograficznych (np. przebiegu linii brzegowej), stosowaniu różnego rodzaju symboli przedstawiających złożone struktury przestrzenne i ich cechy. Celem generalizacji jest dostosowanie mapy do danych potrzeb, zwiększenie jej czytelności itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalizacja_mapy



© 2019 http://nurkowanie.swinoujscie.pl/