Piękne włosy - niemożliwe?

drogeryjnych szampony...i odzywki zawierające olejki, pojawiają się również same olejki. Jednak to trochę wyższa szkoła jazdy. Nie każdy olej nadaje się do każdych włosów. Poza tym warto spojrzeć na skład i porównać cenę - może si

Piękne włosy - niemożliwe? Szukasz kosmetyków odpowiednich dla swoich włosów? Z pewnością znajdziesz je tutaj:

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów to ostatnio całkiem modna sprawa. Pojawiają się na półkach drogeryjnych szampony...i odzywki zawierające olejki, pojawiają się również same olejki. Jednak to trochę wyższa szkoła jazdy. Nie każdy olej nadaje się do każdych włosów. Poza tym warto spojrzeć na skład i porównać cenę - może się okazać, że czysty olej arganowy wyjdzie taniej, niż wypasiona odzywka, która zawiera jakieś małe ilości tego specyfiku. Zanim kupimy kosmetyk sprawdźmy jaki jest typ naszego włosa i jakie oleje będą dobre. Najpopularniejszy olej kokosowy nie jest dobry dla każdego - może wysuszać wysoko porowate włosy. Informacji o tym, jakie mamy włosy warto poszukać na specjalistycznych blogach.


Farbowanie włosów

Wiele z nas samodzielnie farbuje włosy. Część ma swoje sprawdzone kolory i marki, część lubi eksperymentować. Zwłaszcza młode dziewczyny i nastolatki lubią zmieniać kolor włosów. Warto wybrać odpowiedni sposób koloryzacji, bo pamiętajmy - nawet najbardziej zaawansowane receptury farb nie zagwarantują, że włosy nie będą narażone na zniszczenie. Popularne szamponetki do krótkotrwałej zmiany, to ciekawy temat. Warto poczytać najpierw opinie w internecie na temat poszczególnych marek, bo może się okazać, że kolor który miał się zmyć po ośmiu razach, nie chce zejść nawet po dwudziestu. A jeśli nie chcemy totalnej katastrofy na głowie, to czasem warto po prostu udać się do fryzjera.


Jak jest zbudowany włos?

Włos składa się z:

łodygi,
korzenia,
opuszka (cebulki),
ujścia torebki włosowej (por skórny),
gruczołu łojowego,
otoczki włosa,
mięśnia przywłośnego,
część łączno-tkankowa torebki włosowej,
brodawki włosa.

Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna; w pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne.

Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Melanina nadaje kolor włosom i skórze. Rozróżniamy dwa rodzaje barwnika: ziarnisty i rozproszony. Ziarnisty nadaje włosom ciemny odcień, a rozproszony jasny. Im więcej we włosach barwnika rozproszonego tym włosy są jaśniejsze. Melanina nie rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w stężonych kwasach i zasadach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os#Budowa


O farbowaniu ogólnie:

Masz do wyboru środki do koloryzacji nietrwałej, półtrwałej i trwałej. Pod tym pierwszym hasłem kryją się preparaty osiadające na powierzchni włosów i zostawiające na nich tylko bardzo delikatne refleksy. Kolor zmywa się po 6-8 myciach. Do drugiej grupy zaliczają się preparaty, które wnikają płytko pod powierzchnię włosa. Efekt jest wyraźniejszy, ale utrzymuje się tylko około siedmiu tygodni. Jeśli zależy ci na trwałym efekcie, kup farbę do włosów, która działa w środku włosa. Amoniak (lub bezpieczniejsza dla włosów, ale nieco mniej skuteczna monoetanoloamina) rozchyla szeroko łuski tworzące otoczkę ochronną i w ten sposób umożliwia przedostanie się do wewnątrz utleniaczowi i podstawie barwnika. Kiedy podstawa zostanie utleniona, powstaje barwnik, który nadaje kolor włosom.
Farbowanie włosów - wybieramy kolor

Musisz dopasować go do karnacji, koloru oczu, brwi, no i do swojej osobowości. To, jak będziesz się w nim czuła, możesz ocenić, przykładając do twarzy kolorowe pasemka z palet dostarczanych przez producentów środków do koloryzacji. Wybierając farbę, pamiętaj o sprawdzeniu, do jakiego wyjściowego koloru włosów jest przeznaczona. Zazwyczaj trudno nam stwierdzić, czy mamy na głowie ciemny blond, czy może jasny brąz. Dlatego przy najbliższej okazji podpytaj o to swojego fryzjera albo kolejny raz skorzystaj z próbników wykładanych w drogerii. Pamiętaj, żeby używać próbnika należącego do farby, którą zamierzasz zastosować.


Źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/farbowanie-wlosow-krok-po-kroku_34252.html



© 2019 http://nurkowanie.swinoujscie.pl/