Inwestujemy w nowoczesną klimatyzację

ku przenikania ciepła. Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych. - Stosunek powierzchni

Inwestujemy w nowoczesną klimatyzację konserwacja wentylacji Warszawa

charakterystyka domu niskoenegetycznego:

- Obiekty wznoszone w standardzie domu niskoenergetycznego mają dobrą izolację przegród zewnętrznych i okna o niskim współczynniku przenikania ciepła. Szczególną uwagę poświęca się miejscom, w których na skutek przerwania ciągłości izolacji cieplnej mogą tworzyć się tzw. mostki termiczne. Nie stosuje się w nich okien połaciowych.

- Stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury budynku jest z reguły niższy niż w tradycyjnych obiektach.

- Pomieszczenia są tak usytuowane, by można było korzystać z energii słonecznej do ich dogrzewania i oświetlania (tzw. ogrzewanie pasywne).

- Stosuje się wyłącznie wentylację mechaniczną z rekuperacją, aby wykorzystywać ciepło zawarte w powietrzu usuwanym na zewnątrz jako urządzenie dodatkowe stosuje się gruntową czerpnię powietrza.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_niskoenergetyczny#Charakterystyka_domu_niskoenergetycznego


Ile kosztuje klimatyzacja?

Komfortowa temperatura w domu nie musi być droga- ceny klimatyzatorów typu split zaczynają się już od 1,5 tyś. zł. Cena oczywiście zależy od wielu parametrów, zaczynając od najważniejszych czyli mocy. Mamy klimatyzatory małe od 1,5kW oraz klimatyzatory większe, powyżej 3 kW. Do tego dochodzi jeszcze masa rozwiązań technologicznych: jonizatory powietrza, inwertery o zmiennej wydajności.

Cena za godzinę pracy urządzenia może wahać się od 35gr do nawet 0.70zł, więc jest nad czym się zastanowić. Można wydać mniej na same urządzenie, ale płacić więcej za jego eksploatację, albo zainwestować na początku i cieszyć się z niewiele większych rachunków za energię.


Aktualnie istnieje szereg badań prowadzonych przez

W latach 90. opublikowanokto? badania dowodzące, że emisja freonów do atmosfery powoduje niszczenie warstwy ozonowej. Obserwacje zmniejszonego poziomu ozonu nie budziły dyskusji. Wątpliwości skupiły się na powiązaniu freonów z tym zjawiskiem. Niektórzy naukowcykto? twierdzili, że niszczenie ozonu mogą powodować ogólne zmiany zachodzące w klimacie Ziemi. Mimo pewnych wątpliwości większość krajów przystąpiła do Konwencji Wiedeńskiej w sprawie ochrony warstwy ozonowej oraz Protokołu Montrealskiego, gdyż dowody na szkodliwe działanie freonów były dobrze udokumentowane. Największe gospodarki świata zgodziły się na zamrożenie produkcji freonów na poziomie z roku 1986. Aktualnie istnieje szereg badań, prowadzonych przez niezależne ośrodki naukowe, potwierdzających szkodliwość działania freonów i wskazujących na ich kumulację w atmosferze, ze względu na ich trwałość.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Freon



© 2019 http://nurkowanie.swinoujscie.pl/